Fakultet tehničkih nauka u Čačku
Vas poziva na konferenciju

UČENJE U VIRTUELNIM ZAJEDNICAMA

Konferencija je organizovana kao međunarodni skup u okviru 52. Kongresa Međunarodnog udruženja nastavnika esprerantista (ILEI – Internacia Ligo de Esperantistaj Instruistoj), koji se održava od 13. do 20. jula 2019. godine na Fakultetu tehničkih nauka u Čačku.
Cilj konferencije je da okupi profesore i istraživače iz celog sveta i obezbedi im razmenu iskustva i istraživačkih interesovanja u oblasti primene informacionih tehnologija u obrazovanju.
S obzirom da su Ujedinjene nacije proglasile 2019. godinu Međunarodnom godinom domorodačkih jezika, učenje jezika preko interneta i virtuelne zajednice domorodačkih jezika biće glavna tema konferencije, uključujući međunarodnu zajednicu esperantista kao posebnu virtuelnu zajednicu.
Konferencija se održava u okviru 52. Kongresa Međunarodnog udruženja nastavnika esperantista, koji će trajati od 13. do 20. jula 2019. godine, takođe na FTN. Pored radnih sastanaka, stručnih predavanja, kulturno-zabavnog i turističkog programa, na programu kongresa su i početni i produžni kurs međunarodnog jezika esperanta. Radni jezik kongresa je esperanto, a radni jezici Konferencije će biti engleski, srpski i esperanto sa konsekutivnim prevođenjem.

UČENJE ESPERANTA NA KONFERENCIJI
Ako ste zainteresovani da naučite osnove esperanta i da na kraju nedelje komunicirate na tom jeziku sa ostalim učesnicima kongresa iz Koreje, Kine, SAD, Francuske, Švajcarske, Rumunije i dvadesetak drugih zemalja, možete se upisati na celonedeljni kurs bez dodatne kotizacije. Ili, ako želite samo da steknete osnovni uvid u ideju i strukturu esperanta, biće organizovana posebna predavanja u dva dana Konferencije (18. i 19. jul). O tome se možete izjasniti kroz prijavu, a više informacija ćete dobiti preko adrese ilei.kongresoj@gmail.com, na koju možete uputiti svoja pitanja na srpskom jeziku.