Успостављање сарадње Факултета техничких наука у Чачку и партнерских универзитета

8. 08. 2024

Током јула и августа 2024. године, Факултет техничких наука у Чачку је учествовао на више међународних конференција. Том приликом је са појединим установама високог образовања успостављена међуинституционална сарадња.
Факултет техничких наука у Чачку је успоставио сарадњу са Универзитетом у Печују, у Мађарској (University of Pecs, Hungary), Универзитетом за архитектуру из Бакуа, у Азербејџану (Azerbaijan University of Architecture and Construction) и Свеучилиштем Јурја Добриле у Пули, у Хрватској  (Juraj Dobrila University of Pula).

Поред могућности пословне сарадње и заједничког рада и учешћа на многобројним међународним пројектима, на овај начин се отварају и бројне прилике за унапређење образовања, размену искустава са колегама са тих универзитета и упоређивање савременог наставног процеса.

Представници Факултета техничких  наука у Чачку, на челу са руководством, посетили су учионице и лабораторије на универзитетима и упознали се са могућностима проширења сарадње. Том приликом договорене су активности на пољу размене студената и наставника, као и правци сарадње у будућим истраживањима, имајући у виду сродне студијске програме заступљене на партнерским образовним установама.