ОДРЖАН 5. МЕМОРИЈАЛНИ ТУРНИР „АЛЕКСАНДАР АВРАМОВИЋ“

31. 05. 2012

На теренима Спортског центра „Младост“ у Чачку у среду, 30. маја 2012. г. одигране су завршне утакмице у малом фудбалу у оквиру 5. Меморијалног  турнира „Александар Аврамовић“, који je организовао Студентски парламент Техничког факултета. У овогодишњој спортској манифестацији учествовале су екипе са Техничког и Агрономског факултета и Високе школе техничких струковних студија.

Turnir

Декан Техничког факултета проф. др Јерослав Живанић  симболично је означио почетак ревијалне  утакмице коју су играле победничка екипа прошлогодишњег турнира и екипа коју су чинили наставници и асистенти Техничког факултета. Коначни победник овогодишњег турнира је екипа „Бугари“ која је савладала екипу „Агрономски“ резултатом 4:3.

За најбољег играча турнира проглашен је Илија Илић, студент 2. године Агрономског факултета, а за најуспешнијег стрелца Јовица Аврамовић, студент 3. године Високе школе техничких струковних студија. Првопласираним екипама и најбољим играчима пехаре је уручио професор Техничког факултета др Мирослав Бјекић.
Први пут ове године у оквиру турнира, чачански студенти су се поред фудбала, надметали у кошарци и одбојци.
Меморијални турнир се традиционално организује у знак сећања на једног од најбољих студената Електроенергетике Александра Аврамовића, кога је у тренутку изненадне смрти од дипломе Техничког факултета делио само дипломски рад.