Одржан пробни пријемни испит за упис на факултет

15. 06. 2015

На Факултету техничких наука у Чачку, у суботу, 13.јуна 2015. године у 11 сати одржана је провера знања за око 200 пријављених кандидата, који ће ове године конкурисати за индекс овог факултета.

Probni prijemni upis 2015/2016

Циљ пробног пријемног је био да се кандидати упознају са процедуром пријемног испита, типовима задатака односно тестова и да елиминишу страх од пријемног испита. Пробни пријемни је реализован из пет предмета: математика, информатика, основе електротехнике, физика и организација, а своје знање је проверило нешто више од 250 кандидата. Сви кандидати су након завршене провере добили решења задатака као и објашњења за питања.

На Факултету техничких наука за упис у прву годину основних академских и интегрисаних академских студија на шест студијских програма, у школској 2015/2016. години има 200 места за студије из буџета и 95 за самофинансирајуће студенте, који ће плаћати школарину у износу од 75 хиљада динара.

Пријављивање кандидата на конкурс биће 24., 25. и 26. јуна, а полагање пријемног планирано је за 2. јул у 11 сати.

Probni prijemni ispit upis na fakultet 2015/2016

Фото галерија