Матуранти из Горњег Милановца у посети ФТН

23. 03. 2017

Ученици 4. разреда образовног профила електротехничар рачунара Техничке школе у Горњем Милановцу посетили су Факултет техничких наука. У оквиру програма посете, матуранти су присуствовали извођењу „удаљених“ експеримената и експеримената који се реализују у лабораторијама.  Приказан је рад сервера лабораторија,  одређени апликативни програми намењени индустрији, микроконтролерски системи који се користе и у настави и у индустрији као и експерименти из области електронике, опште електротехнике и представљена је интеракција човек-рачунар. У реализацији планираног програма посете за матуранте учествовали су асистенти: Ђорђе Дамњановић, Жељко Јовановић, Урош Пешовић, Милош Божић, Војислав Вујичић.

djaci gm