На Факултету техничких наука у Чачку одржан је курс из Андроид програмирања

6. 11. 2018

На Факултету техничких наука у Чачку одржан је курс из Андроид програмирања у периоду од 22. октобра до 2. новембра.

Обуку су реализовали представници фирме iCraftApps d.o.o из Чачка. За курс из Андроид програмирања владало је изузетно велико интересовање на ФТН Чачак, а након селекције одабрана су 22 студента. Обуку су похађали студенти друге, треће и четврте године као и апсолвенти и један наставник. Полазници су били у прилици да уче и раде са савременим алатима и технологијама а након завршене обуке сви полазници су успели да реализују једну мобилну апликацију. Након успешно одржане обуке, 5. новембра су подељени сертификати, а најбољи полазници су позвани да обаве праксу у iCraftApps са могућношћу запослења.

Вишегодишња сарадња између Факултета техничких наука и iCraftApps резултује усавршавањем студената и запослених, уз стицање нових знања и вештина што је резултат и овогодишњег курса из програмирања Андроид апликација.