Студенти из Шпанији на ФТН у оквиру Еразмус+ програма мобилности

12. 10. 2022

Факултет техничких наука у Чачку и ове академске године биће домаћин студентима који долазе из иностранства у оквиру Еразмус+ програма мобилности.

Студенти са Универзитета у Хаену и Универзитета у Алмерији посетили су Факултет техничких наука у Чачку и том приликом се упознали са професорима чије ће предмете полагати у зимском семестру.

На иницијалном састанку професори су гостујуће студенте упознали са начином рада на ФТН у Чачку,  материјалом којим је неопходан како би савладали предвиђено градиво, али и свим могућностима које ФТН пружа иностраним студентима.

Ово није први пут да студенти  са Универзитета у Хаену и Универзитета у Алмерији бирају предмете на Факултету техничких наука у Чачку. Шпански студенти истичу да су на почетку програма, али да су њихова очекивања већ испуњена и да су наишли на разумевање и подршку професора на ФТН у Чачку.