Стручна предавања на Факултету техничких наука у Чачку за матуранте

28. 12. 2022

Матуранти Техничке школе и Машинско-саобраћајне школе из Чачка присуствовали су стручним предавањима професора Факултета техничких наука у Чачку.  Будућим студентима је кроз предавања о Николи Тесли, оперативним системима, вештачкој интелигенцији и роботици представљена широка лепеза научних области које се изучавају на Факултету.

Ово је била прилика да се ђаци упознају са  студијским програмима основних академских и струковних студија, али и начином припреме пријемног испита и предностима студентског живота. Матуранти који своје школовање настављају на ФТН у Чачку сазнали су све вези са уписом на факултет, предуписним активностима и бесплатном припремном наставом која се одржава на Факултету.

Након одржаних стручних предавања, ђаци су посетили лабораторије и рачунарске учионице у пратњи  професора и асистената Факултета.